VIPNET siguron të drejtat e Champions League në Kroaci

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Vipnet i Kroacisë ka siguruar të drejtat për UEFA Champions League për tre sezone, duke filluar nga sezoni 2018/19.

Si rezultat, platforma digjitale do të transmetojë rreth 120 ndeshje “live” për çdo sezon në cilësinë HD në Vip dhe B.net TV. Vipnet do të ketë ekskluzivitetin të transmetojë ndeshjet e mbrëmjeve të së Martave dhe të Mërkurave, përveç disa ndeshjeve të cilat do të transmetohen në Televizionin Publik të Kroacisë. Kanalet e posaçme kushtuar evenimentit futbollisitk, do të nisin transmetimin më 1 Korrik të vitit të ardhshëm dhe transmetimet e ndeshjeve “live” në Gusht me raundin e fundit kualifikues.

Vipnet gjithashtu ka siguruar të drejtat për Ligën e Kampionëve, e cila përmban ndeshje që luhen që nga viti 2009. Përveç kësaj, kompania mban të drejtat për 3 pika kryesore dhe 33 episodet e revistës së Ligës së Kampionëve.

Ndeshjet e Ligës së Kampionëve do të jenë në dispozicion në të gjitha platformat Vipnet – Vip Sat TV, IPTV dhe kabllor – në mbi 450,000 familje në Kroaci. Gjithashtu do të përfshihet ehe në Vip Now, që aksesohet në telefonat mobil dhe tableta./IMA/

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!


Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook dedikuar informacioneve rreth TELEVIZIONIT duke klikuar këtu!


Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook dedikuar SERIALEVE TURKE duke klikuar këtu!