Zefina Hasani rikthen “MAPO”

Pas largimit të saj si autore, vetëm një natë para mbrëmjes së finales së talent show-t The Voice Of Albania, për shkak të një konflikti me moderatorin e këtij formati, Ledion Liço (lexo këtu), mesa duket ka vendosur të rri brenda botë së medias por në një tjetër lloj të saj.

Revista MapoMe një eksperiencë disavjeçare në televizion ajo i është drejtuar tashmë profesionit të saj të vjetërm pikërisht medias së shkruar, si kryeredaktore e Revistës Mapo, e cila do të rikthehet sërish në treg për lexuesit ku do të trajtojë terma të aktualitetit por kryesisht me përmbajtje politike e cila do të jetë në një formë ndryshe të sajën, nga sa jemi lexuar në revistat e vendit tonë.

Përveç Hasanit, Revista Mapo do të ketë në editorialin e vet edhe shkrime prej disa nga gazetarëve më të njohur në shtyp, si Besart Kadia, Alfred Lela, Gilman Bakalli, Belina Budini etj.

Zefina Hasani ka qënë gjithashtu edhe autore e një prej spektakleve më të ndjekura në Shqipëri, Big Brother Albania për disa edicione, po ashtu edhe si kryredaktore e revistave dhe suplementeve te ndryshme javore.

Copyright IMAlbania.com | Ndalohet kopjimi pa autorizim!