“8 muaj të papunë”, Elton Deda i zhgënjyer me qeverinë: Po na shpërfillin, shumë prej nesh po shkojnë drejt falimentit

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Muzikanti i njohur, Elton Deda është shprehur i zhgënjyer me qeverinë shqiptare, tashmë që prej tetë muajsh janë ndaluar organizimi i koncerteve dhe muzika live në club-e , si shkak i aktit normativ të diktuar nga pandemia.

Sipas Dedës, shteti po i shpërfill artistët dhe nuk po i kompenson për periudhën që i la pa punë, pasi sipas tij e vetmja mënyrë për të siguruar të ardhura për ta është muzika.

“Tashme, ne muzikantet ne Shqiperi e Kosove po hyjme ne muajin e 8 pa punuar. Nje pjese derrmuese e jona, te ardhurat kryesore i kane prej punes se lodhshme deri ne oret e para te mengjesit, ne klube, bare e lounge te ndryshme.

Nuk punojme dot jo sepse jemi te paafte por sepse nuk lejohemi. Mbasi na kane denigruar mire e mire me akte normative te bera nga njerez qe thjesht nuk duan tja dine per jetet e te tjereve, mbasi na konsiderojne pasanike nderkohe qe shume prej nesh po shkojne drejt falimentit financiar, edhe nuk na degjojne e nuk na perfillin.

Nese na mbyllen, duhet te mendoheshe nje strategji kompesimi. Minimumi qe mund te beje nje shtet te i cili ne paguajme rregullisht taksa. Personalisht ndihem teper pesimist me teper prej indiferences sesa prej gropes qe thellohet cdo dite”, shkruan Deda.

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!


Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook dedikuar informacioneve rreth TELEVIZIONIT duke klikuar këtu!


Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook dedikuar SERIALEVE TURKE duke klikuar këtu!