Amazon Prime zbulon programet më të shikuara

Amazon është shprehur se mbulimi “live” i dhjetë ndeshjeve të NFL Thurday Night Football në Prime Video këtë sezon ka sjellë më tepër se 17 milionë shikues në 200 vende dhe territore.

Amazon Prime Video ka marrë gjithashtu këtë vit një rekord si shërbim streaming global. Abonentët në më shumë se 240 vende në mbarë botën bënë që The Grand Tour Season 1 dhe Sneaky Pete të ishin programet origjinalemë të shikuara të platformës.

30 Dhjetori 2017, është shënuar dita me audiencën më të madhe në mbarë botën, dhe seriali më i shikuar në Prime Video ishte “The Grand Tour Season 2” dhe “The Marvelous Mrs. Maisel”, i nominuar për Golden Globe.

Manchester by the Sea ishte filmi origjinal më i shikuar në Amazon në Shtetet e bashkuara. Dhe duke u bazuar tek shikueshmëria e trailerave, më i shikuari në SHBA ishte Man in the High Castle Season 3./IMA/