Game of Thrones: Sezoni i tetë rikthehet në 2019

Më në fund lajmi doli.  E kam fjalën për fansat e Game of Thrones të cilët duhet të presin edhe një vit për të parë sezonin e tetë të serialit të preferuar.

HBO anoncoi mbrëmjen e sotme njoftimin në rrjet, se sezoni i tetë i GoT do të startojë në vitin 2018.

Seriali i njohur, ashtu siç është njoftuar edhe më parë, këtë sezon do të vijë me gjashtë episode.

 

David Benioff & D.B. Weiss, David Nutter dhe Miguel Sapochnik do të jenë drejtuesit e këtij sezoni. Skenaristët e sezonit të ri janë David Benioff & D.B. Weiss, Bryan Cogman dhe Dave Hill.

Producentët e serialit mbeten disa nga skenaristët si David Benioff, D.B. Weiss por edhe emra të tjerë Carolyn Strauss, Frank Doelger and Bernadette Caulfield. Bashkë-Ekzekutivë janë Bryan Cogman, Guymon Casady, Vince Gerardis dhe George R.R. Martin.

Bëhuni gati për një GoT epik! 🙂