Arrestohet për korrupsion anëtari i bordit të AMA

Në kuadër të hetimeve për fisin Çapja, RENEA ka arrestuar tetë zyrtar të administratës shtetrore përfshirë edhe një punonjës të Autoritetit të Mediae Audioviziv për shkelje në mos licensim dhe pagesë taksash.

Detajet e operacionit “Forca e Ligjit” i përcjell për “BalkanWeb”gazetarja Dorjana Bezat. Sipas saj nga aksioni policor deri më tani janë arrestuar për shpërdorim detyre dhe korrupsion 8 zyrtarë të administratës shtetërore dhe janë shpallur në kërkim 4 të tjerë. mes të arrestuarve është anëtarja S. M.

Shpërdorimi i detyrës dhe korrupsioni i punonjësve të administratës u zbulua nga hetimet që po kryeheshin për një grup kriminal në Elbasan, disa prej të cilëve janë shoqëruar në këtë operacion.

VIJON

REKLAMA
loading...

KOMENTO

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.