Blind Taste rikthehet në Mars

Ashtu siç ju kishim informuar ekskluzivisht para disa kohësh për konfirmin e game show-t të kulinarisë Blind Taste, tashmë gjithçka ka filluar të zbulohet.

InfoMedia Albania, ka arritur të zbulojë edhe detajet më të reja të këtij formati ndërkombëtar i cili këtë herë do të vij me disa ndryshime nga sezoni i tij i parë, dhe pritet të fillojë nga muaji Mars i këtij viti ku do të jetë kjë format përditshmërie që do të transmetohet 5 herë në javë për rreth 5 javë.

Burime shumë të sigurta të tonat, bëjnë me dije se Blind Taste këtë vit do të ketë edhe ndryshim në shefin e guzhinës i cili do të jetë Arvi i Otium. Numri total i konkurentëve këtë vit do të jetë në 16 veta, ku 4 prej tyre do të garojnë prej tyre nga e Hëna në të Enjte për të marrë kurorën e fitores së javës e cila do të jepet të Premteve për katër javë, ku java e pestë do të shënojë edhe fituesin e këtij edicioni.

Ata do të shijojnë produktin me symbyllur, për të vlerësuar kështu pjatën më të mirë pa e ditur se e cilit është.

Këtë herë Blind Taste do të vij me një skenografi tërësisht të re, ku edhe këtë vit do të transmetohet në Tring dhe Vizion Plus nën moderimin e Florian Agalliut.

12746452_1070474126307750_1283297015_n

InfoMedia Albania // Justin Kasaj | Ndalohet kopjimi pa autorizim