Burak Özçivit fiton çmim për rolin e tij në serialin “Osmani”

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Burak Özçivit, i cili jetësoi personazhin e Osman Beut në serialin “Osmani”, është vlerësuar si “Aktori më I Mirë i Vitit” nga Shoqata e Gazetarëve të Radio-Televizionit.

Çmimet e Medias u organizua në ambientet e Kompleksit Presidencial në të cilën mori pjesë dhe Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan me pjesëmarrjen e aktorëve dhe personazheve të tjera të televizionit turk.

Seriali “Osmani” vazhdon të shënojë sukses jo vetëm në Turqi ku po shfaqet në ATV por dhe në TV Klan.

Ai ka si regjisor Metin Günay dhe vjen me skenar nën emrin e Mehmet Bozdağ

InfoMedia Albania