Deklarata “bombë” e Blendi Fevziut: Kam një bisedë të regjistruar mes Sali Berishës, Azem Hajdarit dhe Edi Ramës/ Ja kur do ta publikojë

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Gazetari Blendi Fevziu ka paralajmëruar se pas zgjedhjeve do të transmetojë një bisedë të rrallë mes Sali Berishës, Azem Hajdarit dhe Edi Ramës.

Ai u shpreh këtë të mërkurë në emisionin “Opinion” se biseda mes këtyre tre personaliteteve është regjistruar me zë dhe e quajti “brilante”.

Por Fevziu deklaroi se ky material do të publikohet pas zgjedhjeve pasi sipas tij, nuk ka pse të përzihet me të tashmen sepse është çështje historike.

“Fitim kam gjetur një gjë brilante, do të të marr në studio kur ta shfaq, brilante fare, por e kam sekret. Kam gjetur një bisedë të Sali Berishës, Azem Hajdarit dhe Edi Ramës në 4 Janar 1991 në një studio piktori, e regjistruar me zë e gjitha. Do ta zbardh, por pas zgjedhjeve. Pas zgjedhjeve do ta jap të gjithën. Para zgjedhjeve nuk e jap se ajo është çështje historike nuk ka pse përzihet me të sotmen”, tha Fevziu.

Burimitvklan.al
Artikulli paraprak‘Vish fustanin me toka, hajde dhe moj fierakeja’/ Kryemadhi ia merr këngës, fanse e “Free MC”,
Artikulli tjetërVijon vaksinimi antikovid/ Pedagogë për ATSH-në: Ndihemi mirë që na u krijua mundësia për t’u mbrojtur