Dopio, seriali i ri në Digitalb nga Bjordi Mezini

Pas suksesit me “Kokrrat”, Bjordi Mezini vjen këtë herë me një tjetër projekt në bashkëpunim me Digitalb.

Dopio është titulli i serialit të ri që regjisori i ri është duke punuar kohët e fundit dhe që do të vij së shpejti në T HD.

Dopio është një serial me bazë historike, ngjarjet dhe personazhet që kanë bërë historinë e Shqipërisë do të vijnë në një tjetë fokus, plot humor dhe argëtim në interpretimin e disa prej aktorëve të rinj më në zë, si Devis Muka, Dorian Ramaliu dhe aktorë të tjerë nga grupi i emisionit “Pa limit”.

Regjisor do të jetë Bjordi Mezini dhe producent Erion Bubullima, dy nga bashkëautorët e serialit “Kokrrat”. Projekti do të financohet dhe transmetohet në Digitalb. Xhirimet e serialit kanë nisur në muajin gusht dhe xhirimet janë bërë në gjithë Shqipërinë dhe në Kosovë.

REKLAMA
loading...

KOMENTO

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.