E diela, konkurencë e plot në audiencën televizive

Më në fund teleshikuesit shqiptar do të kenë cfarë të ndjekin në hapsirën prime time të së dielës mbrëma. Pas startimit të para pak javëve të serialit turk “Kurt Sejit” në ekranin e “TV Klan”, këtë mbrëmje rikthehen programet e humorit të traditës tek konkurenca. Përkatësisht “Apartamenti 2XL” në “Vizion Plus” dhe “Portokalli” në “Top Channel”.

Kështu është plotësuar edhe alternativa e telekomandës për shqiptarët, këtë të diel. Rikthehet audienca bindshëm në ekran, pas një sezoni të tejzgjatur veror. Audienca e së dielës është më e fuqishmja e javës, duke qenë se edhe publiku është në një ditë pushimi dhe kjo sjell dyndje të madhe përpara ekranit të vogël. Sigurisht pritet një sukses i mirëfilltë i “Portokalli”, ashtu siç ka bërë për të gjithë sezonet e kaluara. Megjithatë mund të kemi edhe surpriza në audiencë, pasi janë njoftuar ndryshime në “Apartamenti 2XL” dhe ndoshta publikun do e bëjë të kthej më shumë sytë. Nga ana tjetër, “Kurt Sejit” në “Klan” edhe me konkurencën e fuqishme të humorit pritet të jetë i suksesshëm, kjo duke parë edhe se sa serial-dashës turk jemi ne shqiptarët. “Kurt Sejit” vazhdon të jetë i suksesshëm në Shqipëri, edhe pse në Turqi ka rezultuar si një disfatë audience.

Mundësi argëtimi ka plot, mjafton të drejtoni telekomandën aty ku ju dëshironi. Shikim të këndshëm!

IMA / S. Dema

REKLAMA
loading...

KOMENTO

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.