Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Edhe pse ka disa ditë që video më e re e kënges Disco Disco kënduar nga Elvana Gjata në bashkëpunim me KAOS, nuk ka mbetur pa rënë në sy ngjashmëria në look dhe performancë e këngetares me Beyonce, në filmin Austin Powers in Goldmember të vitit 2002.

Beyonce në këtë film interpreton rolin e protagonistes, si dhe këndon dhe performon këngën Goldmember, skenë nga e cila këngëtarja shqiptare Elvana Gjata, e cila shpesh herë krenohet per videot e saj muzikore origjinale, është frymëzuar për projektin e saj të fundit.

Më poshtë ju ftojmë të shihni videon Copy | Paste të dy këngëtareve dhe te komentoni duke shprehur mendimin tuaj.

Video COPY Beyonce – Goldmember

Video PASTE Elvana Gjata – Disco Disco

Artikulli paraprakIlva Tare e dashuruar me deputetin e Partisë Demokratike, Eduard Selami
Artikulli tjetërMeryem Uzerli i rikthehet aktrimit