Emrat më të mëdhenj të muzikës ndërkombëtare, zbuloni kush do performojë në Grammy Awards 2019

Në natën më të madhe të muzikës për këtë vit, do të jenë të ftuar disa nga emrat më të mëdhenj të saj, të cilët kanë thyer rekorde me këngët e tyre anembanë botës.

Camila Cabello, Cardi B, Post Malone dhe Shawn Mendes do të jenë disa nga këngëtarët, të cilët pritet të performojnë në ‘Grammy Awards 2019’, këtë vit, duke sjellë performanca që ngelen gjatë në memorien e publikut.

Image result for grammy awards 2019

Ajo që do të mirëpresë të nominuarit gjatë gjithë mbëmjes do të jetë Alicia Keys.

Image result for grammy awards 2019

Cardi B dhe Post Malone janë nominuar në kategori të ndryshme, ndërkohë që Shawn Mendes dhe Camila Cabello janë nominuar për herë të parë në këtë shfaqje.

Kujtojmë se ky është festivali i 61 i ‘Grammy Awards’ dhe në do të ngjiten emrat më të mirë të muzikës ndërkombëtare./revistawho.com