Është zyrtare, ‘Friends’ rikthehen në ekran

Gjatë personazhet e një prej serialeve më të ndjekur të të gjitha kohërave do të bëhen sërisht bashkë për një sezon të ri që të gjithë mezi po e prisnim. Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry dhe David Schwimmer janë gati të fillojnë xhirimet e Friends këtë maj.

Lajmin e kanë njoftuar vetë aktorët, të cilët kanë postuar foton e rikthimit që ka gëzuar pa masë fansat dhe miqtë e tyre.

CAST FRIENDS

Thuhet se për realizimin e tij duhet një buxhet prej 425 mijë dollarësh dhe mendohet se xhirimet do zgjasin 5 vjet.

Grupi i aktorëve kanë pasur gjithmonë dëshirë të rikthehen. Kurrë nuk u ndanë nga njëri-tjetri kështu që asgjë nuk i pengonte për të risjellë edhe njëherë sitcom-in më të ndjekur.