Friends rikthehen në kinema për 25 vjetorin

5) CAST FRIENDS (1 MILIONE $ PER EPISOD)

Seriali më i ndjekur në mbarë botën, “Friends” pritet të rikthehet sërish në ekranin e madh me rastin e 25-vjetorit. “Warner Bros” do të bashkëpunojë me “Fathom Events” për këtë përvjetor duke transmetuar 12 seritë më të preferuara të fansave në tre netë. Përveç kësaj për të gjithë adhuruesit e serialit do të ketë disa “bonuse”, si intervista me aktorët dhe prapaskena nga xhirimet. “Ne jemi shumë të lumtur që do të festojmë 25-vjetorin e ‘Friends’, një spektakël televiziv që vazhdon të ndikojë në kulturë dhe të tërheqë fansa të rinj nga gjenerata të ndryshme. Fansat do të kenë mundësinë të shikojnë disa nga skenat më qesharake dhe emocionuese të komedisë më të duartrokitur, por këtë herë në kinema”, ka thënë drejtuesi i “Fathom Events”, Ray Nutt. Ky event do të organizohet në qindra kinema të Amerikës në 23 dhe 28 shtator, si dhe në 2 tetor.

Marrë nga cityradio albania