Gazetarët e Shekulli 3 muaj pa rroga. Bedi Mane akuza të drejtërdrejta pronarit: Mor Koço Kokëdhima, mor burrë edepsëz!

​Nuk është hera e parë që Bledi Mane (Public Enemy) përdor faqen e tij Facebook për të denoncuar hapur situata lidhur me personazhe të rëndësishëm të politikës dhe biznesit. Këtë herë në shenjestrën e tij është vendosur sërish ish deputeti i Ps dhe biznesmeni Koço Kokëdhima. Mane ka denoncuar hapur mos marrjen e rrogave të punëtorëve që ofrojnë shërbimin e tyre për kompanitë e Kokëdhimës, midis tyre edhe gazetarët e Shekulli. Sipas PE, punëtorët kanë 3 muaj që nuk paguhen dhe se ky është një ves i vjetër i ish deputetit të PS. 

Ja çfarë shkruan Bledi Mane:

MOR KOÇO KOKËDHIMA, MOR BURRË EDEPSËZ!

E fillove prape zakonin e vjeter? 

Nuk te rrihet ty pa parë si vuajne vajzat dhe djemte qe punojne per kompanite e tua? 

A ke moral, respekt, humanizem, ndjesi prinderore dhe kontraktore or ti?

Prape i ke lene pa rroga stafet e tua? 

Ore po kam 1 vit rresht qe u ngjira duke te te orientuar e te keshilluar. Ore manjak pervers i cinizmit tipik te punedhenesit, do vesh mend ti?

Po ke bere leke pa fund. Ke fituar tendera pa fund. Ke qene i perkedhelur pa fund nga cdo qeveri. Ore burre pa karakter si i ke lene pa rroga 3 muaj rresht 20 gazetaret e gazetes “Shekulli”? Si i ke lene 4 muaj pa rroga 70 punonjesit e kompanise tende “Abissnet”? O burre halabak qe kalon ne orgazem tek sheh punonjesit e tu qe vine te pa ushqyer duke te sherbyer ty dhe familjes tende gjakpirese…

Po ti moj Brixhide, po ju moj tre ndrikullat e Kocos a do i flisni ndonjehere te vetmit mashkull qe keni ne shtepi?

Urgjent paguaj punonjesit o pizeveng tashme i braktisur edhe nga Ilir Meta. Paguaju rrogat punonjesve se une nuk te ndahem asnjehere o malukat i plakur dallaveraxhi!!!

Ne foto/ Cifti Kokedhima me sandale e kepuce me lekure gjarpri.
#paguajPunonjesit

#respektoPunonjesit

#kocoTeZgjidhPuneKocoTeHaMune