Gazetari Berat Buzhala del pozitiv me koronavirus

Gazetari i Express, Berat Buzhala, është infektuar nga koronavirusi. Buzhala thotë në një postim në rrjetet sociale se ka pak shenja dhe se kolegu i tij Leonard Kerquki me të cilin rri “non stop” është negativ.

“Megjithate kjo dite nuk paska qene e duhur per presidentet.

Sot e kam kry nje test ne QKUK dhe kam dale pozitiv, pra e kam virusin e njohur si COVID 19. Ne anen tjeter Leonard Kerquki qe rri non stop bashke me te ka dale negativ. Po du me thane qe algoritmi i ketij virusi qenka interesant.

Ka mundesi qe krejt kemi me kalu kah ky viran. E di qe ju intereson: temperature dje kam pase ma shume, edhe ethe. Sot ma pak temperature e ma pak ethe. Nyjet nuk po me dhamin, ererat po i ni hala etj. etj.

Megjithate e ftoj publikun qe te mos e zhvendose vemendjen prej ngjarjeve politike” – shkruan Buzhala në Facebook.