IMA Awards 2016, zbuloni kategoritë dhe kandidaturat e Çmimeve të Televizionit!

Pritja mbaroi… Sapo është hapur zyrtarisht votimi për kandidaturat e IMA Awards 2016 në faqen https://www.imalbania.com/imaawards2016

Por cilat janë çmimet e këtij edicioni për të cilët publiku do të vlerësoje më të mirët e televizionit Shqiptar dhe atij Kosovar për harkun kohor 2015. Në vazhdim lista e plotë e kategorive me kandidaturat përkatëse!

ÇMIMET PËR PERSONAZHET

Duo Më e Mirë Televizive

 • Eno Popi dhe Mira Kazhani
 • Donald dhe Romeo Veshaj
 • Kristi Zicishti dhe Erjon Zeqiri

Spikeri më i Mirë i Lajmeve

 • Blerta Tafani
 • Beti Njuma
 • Drini Zeqo
 • Nolian lole

Prezantuesi më i Mirë

 • Ledion Lico
 • Florian Agalliu
 • Enkel Demi
 • Ardit Gjebrea

Prezantuesja më e Mirë

 • Klea Huta
 • Arbana Osmani
 • Orinda Huta
 • Jonida Shehu

Personazhi Zbulim i Vitit

 • Dojna Mema
 • Delinda Zhupa
 • Alba Çobaj
 • Kelvi Kadilli

Gazetari i vitit

 • Marin Mema
 • Muhamed Veliu
 • Mimoza Picari
 • Erjona Rusi

Personazhi Social i Vitit

Cmim Special qe jepet nga IMA

Autori më i Mirë i Programit

 • Eraldo Rexho
 • Zefina Hasani
 • Rezart Aga
 • Gjergj Leka
 • Edi Oga

ÇMIMET PËR FORMATET TELEVIZIV

Formati më i Mirë Informativ

 • Lajme (Top Channel)
 • Klan Lajme (Tv Klan)
 • Lajme (RTSH)
 • Lajme (V+)

Formati më i Mirë Sportiv

 • Rubrika Sportive (RTSH)
 • Procesi Sportiv (Top Channel)
 • Fair Play (News 24)
 • Ora Skaner (Ora News)

Formati më i Mirë Talent Show

The Voice of Albania (Top Channel)
Tu si que vales (Vizion Plus)
Bulza (RTSH)
Në 1 javë (Top Channel)

Formati më i Mirë Showbiz

 • Express Roze (TV Klan)
 • Select (Top Channel)
 • Gossip Girl (IN TV)
 • Next (V+)

Formati më i Mirë Debat / Politikë

 • Tonight Ilva Tare
 • Top Story
 • Dritare
 • Opinion

Formati më i Mirë Talk Show

 • Shih Programin
 • Oktapod
 • Zonë e Lirë
 • Top Show

Formati më i Mirë Game Show

 • 100 MILION
 • Tornado me Para
 • Shoping Queens
 • Sfida

Formati më i Mirë Event

 • Kenga Magjike 2015
 • Top Fest 12
 • Fest 54
 • Eurovision 2015

Formati më i Mirë Cooking Show

 • Master Chef
 • Blind Taste
 • Mamaja ime gatuan me mire se e jotja
 • Për drekë me mua!

Formati më i Mirë për Fëmijë

 • Gjeniu i vogel (TV Klan)
 • Mini Mini Show (RTSH)
 • Power kids (TV Klan)
 • Tangram (Ora News)

Formati më i Mirë Entertainment

 • InLive (INTV)
 • E Diell (TCH)
 • E Diela Shqiptare (TV Klan)

Formati më i Mirë i Mëngjesit

 • Në Shtëpinë Tonë (Top Channel)
 • Mirësevjen (RTSH)
 • Ditë e Re (Ora News)
 • Vila 24 (N24)

Formati më i Mirë i Pasdites

 • Pasdite në Top Channel (Top Channel)
 • Vizioni I Pasdites (V+)
 • Takimi I Pasdites (TV Klan)
 • Kolor/Paralel  (RTSH)

Formati më i Mirë Art/Kulturë

 • Chic (N24)
 • Jo vetem mode (TV Klan)
 • My living (Vizion Plus)

Formati më i Mirë Investigativ

 • Fiks Fare (Top Channel)
 • Të pa ekpozuarit (Ora News)
 • Kaktus (N24)
 • Stop (Tv Klan)

Formati më i Mirë i Humorit

 • Portokalli (Top Channel)
 • Al Pazar (Vizion Plus)
 • Grand Hotel 2xL (Vizion Plus)

Formati më i Mirë Risi

 • Në 1 Javë (Top Channel)
 • Tu si que vales (Vizion Plus)
 • Grand Hotel 2xL (Vizion Plus)
 • Lufta e nuseve (TV Klan)

ÇMIMET PËR SERIALET TELEVIZIV

Seriali më i Mirë Soap / Telenovela

 • Duaje Jeten (Tv Klan)
 • 6 Motrat (Top Channel)
 • Fati i Evës (Vizion Plus)
 • Nora (V+)

Seriali më i Mirë Turk

 • Diamante dhe Dashuri (TV Klan)
 • Dashuri dhe Ndeshkim (Vizion Plus)
 • Ertugrul (TV Klan)
 • Fate te Kryqezuara (Tv Klan)

Seriali më i Mirë Dramë

 • Scandal (Vizion Plus)
 • Revenge (Vizion Plus)
 • Lordi i qiellit (Top Channel)
 • Froni i shpatave (Top Channel)

Seriali më i Mirë Shqiptar

 • Familja (RTSH)
 • O Sa Mire (T Channel)
 • Kokrrat (T Channel)

TELEVIZION

Televizioni më i Mirë Gjeneralist

 • RTSH
 • Top Channel
 • TV Klan
 • Vizion Plus

Televizioni më i Mirë Lokal

 • Channel One (Tiranë)
 • Star Plus (Shkoder)
 • TV Apollon (Fier)
 • TV Channel 1 (Shkodër)

Televizioni më i Mirë Informativ

 • News 24
 • Ora News
 • ABC News
 • Report TV

Televizioni më i Mirë Muzikor/Entertainment

 • IN TV
 • Club TV
 • City TV
 • BBF

Platforma më e Mirë Digital TV

 • Digitalb
 • Tring
 • ABCom
 • TIBO TV

WEB

Portali më i Mirë Televiziv

 • top-channel.tv (Top Channel)
 • tvklan.al (TV Klan)
 • vizionplus.al (Vizion Plus)
 • rtsh.al (RTSH)

ÇMIMET E TELEVIZIONIT KOSOVAR

TELEVIZION

Televizioni më i Mirë Gjeneralist

 • RTK 1
 • RTV21
 • Klan Kosova
 • KTV

ÇMIMET PËR FORMATET TELEVIZIV

Formati më i Mirë i Mëngjesit

 • SOT (KTV)
 • Mirëmëngjesi Kosovë (RTK)
 • Për ditë të mbarë (RTV 21)
 • Ora 7 (Klan Kosova)

Formati më i Mirë Talk Show

Formati më i Mirë për të Rinj

Formati më i Mirë i Pasdites

 • Bon Bon (RTV 21)
 • Imazh (RTK)
 • Pasdite në Tribunë (Tribuna Channel)
 • Ora e Pasdites (Klan Kosova)

Formati më i Mirë Showbiz

 • Elite Zone (Tribuna Channel)
 • Express Roze (TV Dukagjini)
 • Prive (Klan Kosova)
 • Express (KTV)

Formati më i Mirë Sportiv

 • 2ME1 ( RTV21)
 • SPORTI TOTAL (KTV)
 • Sports Show (Klan Kosova)
 • Arena Sportive (RTK 1)

Formati më i Mirë Entertainment

 • Oxygen (KTV)
 • Odeon (RTV21)
 • N’Kosove Show (First Channel)
 • VIKENDI (RTK)

Edicioni Informativ Kryesor më i Mirë

Edicioni më i Mirë Informativ i Natës

 •  
 •  

ÇMIMET PËR SERIALET TELEVIZIV

Seriali më i Mirë Turk

 • Sila  (RTV 21)
 • Dila (KTV)
 • Kara Sevda  (RTV21)
 • Asi  (KTV)

Seriali më i Mirë Kosovar

 • Kafeneja Jonë (RTV 21)
 • O sa Mirë (KTV)
 • Ç’ka ka Shpija (RTK)

 

 

REKLAMA
loading...

KOMENTO

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.