Kenan Imirzalioglu terhiqet nga serialet…

Aktori turk Kenan Imirzalioglu i njohur per publikun shqiptar si Ezel duket se do te marre nje pushim te gjate nga serialet televizive. Ai ka ka konfirmuar se ‘Karadayi’ eshte ne sezonin e fundit dhe episodi i final do te transmetohet ne muajin qershor. Gjithashtu ai ka konfirmuar qe pas Karadayi do heq dore nga serialet dhe deshiron te qendroje larg televizionit.

Aktori ka thene qe te luaje ne seriale eshte shume e veshtire dhe e lodhshme sepse kerkon shume ore xhirime dhe ofertat qe mund te marre ne konsiderate eshte vetem nese i ofrohet ndonje serial me 60 minuta ne transmetim por ne Turqi kjo eshte e pamundur pasi serialet transmetohen vetem 1 here ne jave dhe jane deri ne 190 minuta per episod.

Kujtojme qe Karadayi transmetohet ne Shqiperi nga kanali Vizion Plus.