Kivanç Tatlitug, refuzon rolin e ri në serialin ku do të luaj Meryem Uzerli

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Ishte mësuar që vitet e fundit të rrembente sukseset më të mira të kinematografisë turke, dhe normalisht një disfatë ishte aspak e menduar. Epo, jo gjithmonë shkon ashtu siç ne i mendojmë gjërat në jetë. Po flasim për aktorin e njohur turk, Kivanç Tatlitg, i cili pas dështimit në njëfarë mënyre me serialin “Kurt Seyit ve Sura”, i pikëlluar nga ky fakt, ka hequr dorë nga projekte të reja që i janë propozuar.

Flitej prej kohësh se do të ishte protagonist i një seriali të ri të prodhuar nga gjigndët turk së bashku me protagonisten e serialit “Sulejmani i Madhërishëm”, Meryem Uzerli. Por siç duket bukuroshi turk ka refuzuar të rikthehet në seriale të reja. Dështimi në audiencë i sezonit të dytë të serialit “Kurt Seyit ve Sura” ka demoralizuar aktorin duke deklaruar një shkëputje të paktën një vjeçare nga prodhimet që e kanë bërë aq të famshëm në të gjithë botën.

IMA / S. Dema

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!


Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook dedikuar informacioneve rreth TELEVIZIONIT duke klikuar këtu!


Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook dedikuar SERIALEVE TURKE duke klikuar këtu!