Klea Huta largohet nga TV Klan, zbuloni televizionin e ri ku do ta shohim së shpejti

Tashmë të gjithë e njohim Klea Hutën, bukuroshen e ekranit e cila e nisi fillimisht karrierën e saj përmes muzikës për t’u drejtuar më pas tek televizioni.

Prej vitesh e kemi parë të drejtojë formate të ndryshme me karakter muzikor, si “Gjeniu i Vogël” apo “Maratona e Këngës” në ekranin e televizionit Klan nga i cili mesaduket është larguar.

Sipas emisionit “Chaud Patate” në Energy Radio, Klea do të fillojë një emision të ri në ekranin e Top Channel duke lënë ende në mister se cili do të jetë lloji i programit që ajo do të drejtojë apo edhe data e transmetimit.

Prej kohësh, Klea është në një lidhje dashurie me kompozitorin dhe këngëtarin e njour Elgit Doda, duke u quajtur shpesh herë si personazhet më sipatik të showbizzit shqiptar.

Ajo gjithshtu ka qenë fituese në çmimet e IMA Awards 2014 ku ka marrë vlerësimet maksimale nga ndjekësit e IMAlbania.com në kategorinë “Personazhi Zbulim i Vitit”./IMA/

REKLAMA
loading...

KOMENTO

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.