Largimet nuk kanë të ndalur nga Top Channel

Ky vit mesa duket mund të konsiderohet si më të i pa fat për Top Channel. Pas ikjes së disa prej gazetarëve dhe autorëve më të spikatur në këtë televizion muaj më parë, InfoMedia Albania ka arritur të mësojë se edhe dy gazetarë të tjerë i janë larguar medias së dytë më të ndjekur në vend.

Gazetarja e politikës Sonila Agostini, që nga themelimi i Top News ka braktisut Top Media për t’u drejtuar pranë Televizionit Publik Shqiptar në të njejtin rol.

Burime të InfoMedia Albania, bëjnë me dije gjithashtu se një nga montazhieret më të spikatura të TCH, Denada Sadiku është larguar nga gjigandi televiziv. Ajo ka realizuar për vite me rradhë dokumentarët e “Exclusive” dhe gjithashtu njihet si njeriu kryesor në realizimin dhe ideimin e promove të emisionit Top Story nga Sokol Balla.

EKSKLUZIVE e www.IMAlbania.com | Ndalohet ribotimi pa autorizim!