Lirohet moderatori Meriton Mjekiqi, avokati i tij tregon pse u arrestua

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Moderatori i emisionit “Gjoni Black”, Meriton Mjekiqi, mbrëmjen e djeshme (2 mars) është arrestuar në Prishtinë.

Ai është arrestuar për shkak të një konflikti, që ndodhi në lagjen “Arbëria (Dragodan)” të Prishtinës, shumë pranë Ambasadës Amerikane në Kosovë.

Pas procesit të marrjes në pyetje, Mjekiqi është lënë i lirë dhe këtë lajm e ka dhënë vetë avokati i tij Asdren Hoxha.

 

BurimiOra News
Artikulli paraprakCovid-19 u merr jetën tre infermierëve brenda ditës, kolegët: E humbën betejën
Artikulli tjetërMbyllet Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Pogradec, infektohet me Covid-19 drejtuesja dhe dy punonjës