Marrëveshja Netflix – Disney hyn në fuqi nga muaji shtator 2016

REKLAMA
REKLAMA
Ishte viti 2012 kur u njoftua për herë të parë që Netflix do të bëhej platforma televizive me pagesë ku do të mund të shiheshin ekskluzivisht filmat e Disney, Walt Disney Animation, Pixar, Marvel Studios, Disneynature dhe Lucasfilm dhe tashmë, në blog-un zyrtar të kompanisë së njohur e cila mund të ndiqet edhe në Shqipëri, shkruhet se gjithçka do të jetë e disponueshme duke flluar nga muaji shtator (sigurisht që bëhet fjalë për tregun amerikan). 

Kështu pra abonetët amerikan të Netflix do mund të shohin të parët të gjitha produksionet e Shtëpisë së Mickey Mouse që janë realizuar nga viti 2016 – pra filma si Captain America: Civil War, Zootropolis, Doctor Strange, Rogue One dhe Star Wars VIII.

Gjithashtu, nuk do të mungojnë disa nga titujt e përzgjedhur të klasikëve Disney.

TË NGJASHME

Postimi Tjetër

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

orgesa zaimi shiu i tetorit

Reklama

klinika dentare lako
menudixhitale

TË FUNDIT

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist