Marrëveshja Netflix – Disney hyn në fuqi nga muaji shtator 2016

ADVERTISEMENT
Ishte viti 2012 kur u njoftua për herë të parë që Netflix do të bëhej platforma televizive me pagesë ku do të mund të shiheshin ekskluzivisht filmat e Disney, Walt Disney Animation, Pixar, Marvel Studios, Disneynature dhe Lucasfilm dhe tashmë, në blog-un zyrtar të kompanisë së njohur e cila mund të ndiqet edhe në Shqipëri, shkruhet se gjithçka do të jetë e disponueshme duke flluar nga muaji shtator (sigurisht që bëhet fjalë për tregun amerikan). 

Kështu pra abonetët amerikan të Netflix do mund të shohin të parët të gjitha produksionet e Shtëpisë së Mickey Mouse që janë realizuar nga viti 2016 – pra filma si Captain America: Civil War, Zootropolis, Doctor Strange, Rogue One dhe Star Wars VIII.

Gjithashtu, nuk do të mungojnë disa nga titujt e përzgjedhur të klasikëve Disney.

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
Ishte viti 2012 kur u njoftua për herë të parë që Netflix do të bëhej platforma televizive me pagesë ku do të mund të shiheshin ekskluzivisht filmat e Disney, Walt Disney Animation, Pixar, Marvel Studios, Disneynature dhe Lucasfilm dhe tashmë, në blog-un zyrtar të kompanisë së njohur e cila mund të ndiqet edhe në Shqipëri, shkruhet se gjithçka do të jetë e disponueshme duke flluar nga muaji shtator (sigurisht që bëhet fjalë për tregun amerikan). 

Kështu pra abonetët amerikan të Netflix do mund të shohin të parët të gjitha produksionet e Shtëpisë së Mickey Mouse që janë realizuar nga viti 2016 – pra filma si Captain America: Civil War, Zootropolis, Doctor Strange, Rogue One dhe Star Wars VIII.

Gjithashtu, nuk do të mungojnë disa nga titujt e përzgjedhur të klasikëve Disney.

TË NGJASHME

Next Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist