Meryem Uzerli nënshkruan kontrate me Star Tv

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Aktorja Meryem Uzerli më në fund do rikthehet në televizion. Dy ditë më parë ajo ka refuzuar ofertën e TV8 për të qënë pjestare e Turkey’s Got Talent, ndërsa sot është bërë e ditur se aktorja ka nënshkruar një kontratë 4 vjeçare me kanalin kombëtar turk StarTv. StarTv është i njëjti kanal që ka trasmetuar 3 sezonet e Sulejmani i Madhërishëm.

Kontrata e majme që ajo ka nënshkruar me kanalin televiziv ka një paketë të mirë programesh dhe seriale televizive, ku gjithashtu, përfshihet pjesëmarrja në filmin artistik Muhtesem Yuzyil, i cili do të shfaqet në kinematë turke në vitin 2015. Në film do jenë të pranishëm te njejtët aktorë që kanë luajtur në serialin televiziv.

Meryem-Uzerli-star-tv

Kontrata me Star Tv ka një vlerë prej 1.3 milion euro, e pamundur ti thuash jo një kontrate të tillë!

Artikulli paraprakBleona Qereti në Dancing With The Stars 5?
Artikulli tjetërAlketa Vejsiu nga tetori sjell Dance With Me!