Vjen “The Protector” seriali i parë Turk në Netflix, mësoni më shumë!

Para një viti ju kemi infomuar se Netflix, platforma globale “streaming” që tashmë është në dominimin e botës duke ndryshuar mënyrën e të ndjekurit televizion, do të sillte së shpejti në bashkëpunim me kompaninë e produksioneve O3 Medya, serialin e parë origjinal turk në gjigandin video-streaming.

Tashmë ka të reja, dhe mesaduket Netflix ka nisur xhirimin e serialit të parë turk i cili do të titullohet “The Protector” (Mbrojtësi).

Seriali është i bazuar në librin Karakalem ve Bir Delikanlının Tuhaf Hikayesi i shkruar nga Ipek Gokdel me krijues Alex Sutherland dhe producent menaxhues Onur Guvenatam. Drejtues të filmit janë turqit Can Evrenol, Umut Aral, Gonenc Uyanık, dhe Gökhan Tiryaki. Në skenarin e serialit si skenarist janë Ipek Gokdel, Atilla Unsal dhe Askim Ozbek.

Në rolin kryesor të filmit si Mbrojtësi i Stambollit, Hakan, do të jetë aktori i njohur Çağatay Ulusoy. Okan Yalabik si Faysal, një biznesmen i suksesshëm të cilin Hakan e admiron. Aktorja Turke Hazar Ergüçlü do të jetë në rolin e Zejnepes, mikeshës së ngushtë të Hakan. Ndërsa në rolet e tjera do të jenë Ayça Ayşin Turan si Lejla, menaxherja e kompanisë së Faysal dhe vazja me të cilën Hakan ka rënë në dashuri. Mazhar, dora e djathtë e Faysalit do të luhet nga aktori Mehemet Kurtulus.

“The Protector” flet për historinë e Hakan, një djalosh  i zakonshëm që punon si shitës në Stamboll ku jetojnë 15 milionë njerëz. Nga rastësia, ai mëson se duhet të mbrojë Stambollin nga misteriozët dhe goditësit mistik.
Hakani është larg nga të qenit hero. Ai nuk është i gatshëm për këtë detyrë dhe në të njëjtën kohë, ai nuk dëshiron të largohet nga jeta e zakonshme. Megjithatë, ai duhet të gjejë një mënyrë për të shpëtuar qytetin e tij nga kërcënimi.
Seriali është tashmë në xhirim e sipër në Stamboll prej më shumë se 15 ditës dhe së shpejti pritet data e premierës./IMALBANIA.COM/