Netflix sjell sezonin e dytë të Lemony Snicket

Netflix ka porositur një sezon të dytë për dramën për të rinj Lemony Snicket, një prodhim nga Unfortunate Events.

Seriali është i bazuar në bazë të novelës së Daniel Handler, që rrëfen historinë e jetë së tre fëmijëve pasi prindërit e tyre vdesin nga zjarri.

Producentë të serialit do të jenë Handler dhe Barry Sonnenfeld, si pjesë e Paramount Television.

Libri gjithashtu ka ndërtuar edhe një film me pjesëmarrjen e Jim Carrey, ku mblodhi si fitim 200 milion dollarë në 2004./imalbania.com.

REKLAMA
Loading...

KOMENTO

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.