Nis me denoncim korrupsioni emisioni “STOP” në Tv Klan

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

E ka nisur me një denoncim korrupsioni rrugëtimin e tij emisioni investigativ “STOP”, në ekranin e Televizionit Klan.

Dyshja e prezantuesve, Saimir Kodra dhe Gentian Zenelaj, kanë sjellë një rast korruptiv në Qendrën Kombëtare të Licencimit.

Në videon e transmetuar mbrëmjen e së hënës në emisionin e parë të këtij programi, duket Shefi i Specialistëve në Qendrën Kombëtare të Liçencimit, që i kërkon 3 mijë euro një qytetari, i cili ka hapur një biznes zgare dhe që kërkon të marrë një leje mjedisore.

Në skemën korruptive është i përfshirë edhe një specialist mjedisi, i cili thotë se ky nuk është rasti i parë korruptiv në këtë institucion.

Aty pranohet se si janë të përfshirë institucione si Bashkia e Tiranës, Drejtoria Rajonale e Mjedisit, Instituti i Shëndetit Publik dhe Qendra Kombëtare e Liçencimit.

Emisioni “STOP” do të vijojë me denoncimin e rasteve të tjera investigative. Ai transmetohet nga e hëna në të premte në Televizionin Klan, në orën 20:05.

Marre nga Tv Klan

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!


Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook dedikuar informacioneve rreth TELEVIZIONIT duke klikuar këtu!


Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook dedikuar SERIALEVE TURKE duke klikuar këtu!