Oscar 2014, ceremonia e ndarjes së çmimeve në T Plus

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Eshte çdo gje gati per te mirepritur evenimentin më i rëndësishëm botëror dedikuar kinematografisë. Ceremonia e 86-të e ndarjes së çmimeve Oskar, do te vije ekskluzivisht në një transmetim direkt ne kanalin T Plus te Digitalb duke filluar nga ora 22.50.

Për ata që nuk janë te pajisur me Digitalb do të kenë mundësinë të ndjekin këtë eveniment fale live stream të ofruar nga Livestream. Associated Press ose në faqen Facebook krijuar nga ABC.

ellen

Cmimet Oscar këtë vit do të mbahen në Dolby Theatre, Hollywood – Los Angeles nën drejtimin e ikonës së televizionit Amerikan Ellen DeGeneres. Ellen i rikthehet për të dytën herë prezantimit të “The Oscars”, pas atyre të edicionit të 79. Eventi do të vijë nën produksionin e producentëve dhe miqve të mirënjohur Craig Zadan dhe Neil Moren. Ndërkohë pulti i regjisë do të jetë në dorën e regjisorit Hamish Hamilton.

Ketu mund te lexoni listen e plote te nominimeve.