Pas 8 vitesh, Ledion Liço lagohet nga “The Voice Kids”, ja kush do të moderojë edicionin e tretë!

Sa të lumtur që një sezon i ri po troket sërish në ekranin e Top Channel me “The Voice Kids 3” aq edhe të trishtuar pasi imazhi i këtij spektakli madhështor nuk do të jetë më pjesë e kësaj eksperience duke i lënë vendin Dojna Memës, momentalisht prezantuese e emisionit “Pop Culture”.

Pas 8 vitesh plot emocion nën drejtimin e “The Voice (Kids)” 3 prej të cilave si producent ekzekutiv,  Ledion Liço largohet nga talent-show të cilit i dhuroi kohë, energji pozitive dhe mbi të gjitha shumë dashuri!

Duke uruar nisjen e mbarë të sezonit, Ledioni dha edhe deklaratën e tij në të cilën thotë:

“Në Janar nis sezoni i ri i The Voice Kids në Top Channel. Si gjysëm shaka vitin që kaloi thashë që nuk do ta bëj më këtë eksperience sfilitëse emocionale, pas 8 vitesh si prezantues, 3 prej të cilave si producent ekzekutiv. Shakaja është gjysma e së vertetës dhe mesa duket është koha ti hap rrugë një vizioni të ri dhe një brezi të ri.

Jam krenar per arritjet e The Voice në Shqipëri, si programi me audiencen më solide, më shikueshmërinë më të lartë online dhe kontributin tim në të. Jam krenar per stafin që ka punuar me mua e që do të vazhdojë ecjen përpara programit, te cilit i uroj shumë fat.

Në 16 vitet e mia në Top Channel, çdo program ka patur ciklin e tij. Një kapitull i ri nis së shpejti me një projekt gjigand, emrin e së cilit e doni shumë.

Duke falenderuar Top Channel, dhe të gjithë juve për mbeshtetjen në gjithë këto vite, shihemi së shpejti!”

REKLAMA
loading...

KOMENTO

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.