Pas shfaqjes në Tiki Taka, Eva Murati nënshkruan kontratën e rëndësishme përtej kufijve

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Eva Murati pati një debutim mjaft të mirë në televizionin italian “Mediaset”, në programin më të ndjekur të sportit, “Tiki Taka”. Me rikthimin në Shqipëri, moderatorja ka rrëfyer eksperiencën e veçantë, por edhe benefitet që ka marrë prej kësaj mundësie.

View this post on Instagram

A post shared by Eva Murati (@evamurati)

 

“Për ta bërë publike, për herë të parë, arrita të finalizoj një kontratë me një kompani. Praktikisht para se të futesha në emision, mua mu tha që nëse t’i del mirë, nëse je e talentuar, këtu nuk të lënë më. Thanë të paktën 2 persona do të të kontaktojnë, unë i thashë aman njëri të më kontaktojë mjafton që ta bëj një kontratë, por që më kontaktuan rreth 6 persona, përfaqësues të kompanive të ndryshme të talenteve atje dhe e finalizova kontratën me njërin atje dhe për këtë jam shumë e lumtur. Nuk mund ta them që do e lë, puna ime këtu në Shqipëri është shumë e rëndësishme dhe padyshim unë ndihem shumë mirë me gjithë karrierën time që kam ndërtuar këtu, po pse jo këto vajtje ardhjet më pëlqejnë shumë aq më tepër në televizionin italian.Është një kontratë me një kompani menaxhimi dhe padyshim për punë dhe projekte të ndryshme. Deri tani kemi përmbyllur me dy firma shumë të rëndësishme që operojnë edhe në Shqipëri, për çanta dhe rroba banjo,” është shprehur ajo.

Burimidescript.al
Artikulli paraprak“Nuk është për atë punë”, Dajana Shabani thumbon hapur Arjola Shehun
Artikulli tjetërAkte dhune ndaj fëmijëve në kopsht, edukatorja: “T’jua shtypim veshët, bjonde e paparë”