Prej ditësh në kërkim nga Policia, zbulohet shteti ku po qëndron Stresi! | VIDEO

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Stresi ishte ndër të parët që organizoi protestën për vrasjen e Klodian Rashës, por ka vendosur të tërhqiet. Gjatë një videoje live në Instagram, reperi është shprehur se nuk do të përfshihet më në të dhe se mund ta vazhdojë kush të dëshirojë.

Ai ritheksoi se e ngriti vetë këtë kauzë kaq të madhe se tani ka vendosur që të mos e vazhdojë më tej. Stresi nuk e tregoi se çfarë e shtyu drejt këtij vendimi, por u shpreh se hallet e familjes së tij i di vetëm ai dhe askush tjetër.

Ndërkohë, reperi tha për të disatën herë se nuk ka pasur qëllime politike pas kësaj proteste, duke qenë se është akuzuar se e ka organizuar në emër të Partisë Demokratike.

Me një video nga shtëpia e tij ai tha se rrezikon burgun dhe se është ende në arrati, pasi është shpallur në kërkim nga policia.

Reperi është larguar nga lagjia e tij për t’i shpëtuar policisë, të cilës i ka bërë thirrje disa herë në rrjete sociale.

Së fundmi, Stresi ka publikuar një video nga avioni, duke zbuluar se është zhvendosur në Britani të Madhe.

“Në cilin vend të Anglisë i doni koncertet? Jua premtova që do vij!”– ka shkruar ai krah videos.