Premierat e kësaj jave në kinema! | 21/11/2016

Kjo javë do të sjelli një numër të madh premierash kinematografike në ekranet e mëdha të kinemave shqiptare. Më poshtë gjenden filmat premierë që do të shfaqen këtë javë të 21/11/2016 në kinematë kryesore të kryeqytetit:

  • 24 Nëntor 2016 Arrival – Cineplexx / Imperial

Një gjuhëtare rekrutohet nga ushtria për të ndihmuar në përkthimin e komunikimeve të alienëve.

Titulli origjinal: Arrival
Filmi fillon: 24.11.2016
Zgjatja e filmit: 116 Minuta
Shteti/Viti: USA/2016
Lloji: Fantazi
Aktorë: Amy Adams, Jeremy Renner, Forest Whitaker, Michael Stuhlbarg
Regjisori: Denis Villeneuve
Distributori: Continental film

 

 

  • 24 Nëntor 2016 Max Steel – Cineplexx / Imperial

 Max Steel

Aventurat e adoleshentit Max McGrath dhe shoqëruesit të tij alien Steel, të cilët duhet të bashkojnë e kombinojnë fuqitë e tyre të reja e të llahtarshme, për t’u shndërruar në superheroin Max Steel, i cili karikohet me energjinë që Max ka përbrenda.

Titulli origjinal: Max Steel
Filmi fillon: 24.11.2016
Zgjatja e filmit: 92 Minuta
Shteti/Viti: USA/2015
Lloji: Aksion, Familjar
Aktorë: Ben Winchell, Ana Villafañe, Maria Bello, Andy Garcia
Regjisori: Stewart Hendler
Distributori: MCF MKD

  • 24 Nëntor 2016 | Vaiana – Cineplexx / Imperial

VaianaNjë vajze e re përdor talentin e saj në lundrim për t’u nisur drejt një ishull imagjinar. Aventurës së saj i bashkohet heroi i saj, gjysmëperëndia legjendare Maui.

Titulli origjinal: Moana
Filmi fillon: 24.11.2016
Shteti/Viti: USA/2016
Lloji: Animacion, Aventure
Aktorë: Auli’i Cravalho, Dwayne Johnson
Regjisori: Ron Clements, John Musker
Distributori: 2i Film d.o.o.

 

24 Nëntor 2016 | 9th Life of Louis Drax – Imperial

9th Life of Louis Drax
Në ditëlindjen e tij të 9të, mamaja (Sarah Gadon) e Louis Drax (Aiden Longworth) planifikojne një piknik për familjen në një shkëmb në breg te detit. Djali bie nga shkëmbi dhe vdes klinikisht për dy ore. Mrekullisht ai kthehet ne jetë dhe pse bie ne koma. Dr. Pascal (Jamie Dornan) një neurolog i njohur tërhiqet nga misteri që mbart djali i vogël, i cili iu ka mbijetuar afërsisht 8 aksidenteve në prag të vdekjes. Raportimet e mediave nxjerrin në pah se djaloshi është shtyrë dhe dyshimet hidhen mbi te atin (Aaron Paul) i cili mendohet të kete një  sjellje të dhunshme.

 

 

Regjia: Alexandre Aja

Skenari: Liz Jensen, Max Minghella

Aktore:

Kohezgjatja: 108 min

Kompania: Brightlight Pictures

24 Nëntor 2016 | Moana – Imperial

3D - Moana
24 Nëntor 2016

Në një ishull mistik te Oqeanisë në Oqeanin Paqësor princesha e re Moana Waialiki është vajza adoleshente e kryetarit të fisit, Kur familja e saj ka nevoje për ndihmë ajo noton përmes Paqesorit në një aventurë për të shpëtuar njerëzit e saj.

Regjia: Ron Clements, John Musker

Skenari: Jared Bush, Ron Clements

Aktore: Dwayne Johnson, Jemaine Clement, Alan Tudyk

Kohezgjatja: 103 min

                                                             Kompania: Walt Disney Animation Studios, Walt Disney Picture