Programi i mbrëmjes 05/10/2015

#IMAprimeTime // PROGRAMI I MBREMJES, E Hënë 05/10/2015

Programet që ofrojnë televizionet kryesore shqiptare në mbrëmje.

rtsh

RTSH | Ora 20.45 Shih Programin [Talk Show] Live Streaming

Një program nga Enkel Demi me të ftuar personazhe Vip. Në punatën e sotme i ftuar Majlinda Bregu. Të tjerë të ftuar, Desar Sulejmani, Kosta Raka.

top-channel

TOP CHANNEL | Ora 21:00 E Verteta‬ [Film]

Nje ish agjent terreni i CIA-s bëhet moderator i një talk show politik dhe do të paguhet privatisht nga punonjëse korporate e cila kërkon të ekspozojë mbulimet që i ka bërë kompania e saj një masakre në një fshat në Amerikën e Jugut.

tv-klan

TV KLAN | Ora 20:05 Dance With Me [Sezoni 2 – Nata 3]

Show i kercimit ku vipat garojne ne çift per titullin e me te mireve te mbremjes. Nje spektakel me patent nga Endemol, me producente dhe prezantuese Alketa Vejsiu dhe regjizore Vera Grabocken.

vplus

VIZION PLUS | Ora 21.00 Mbreti Artur [Film] Live Streaming

Nga producenti Jerry Bruckheimer (“Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl,” “Black Hawk Down”) dhe regjisori Antoine Fuqua (“Training Day”) nje rrefim spektakolar dhe epik i fatit te nje njeriu te destinuar per te qene mbret. Nje lider ngurrues, Artur (CLIVE OWEN) deshironte vetem te linte Britanine dhe te rikthente paqjen dhe stabilitetin e Romes. Perpara se ai te mundej, nje mision final do te udheheqe ate dhe shpuren e luftetareve te tij – Lancelot, Galahad, Bors, Tristan, dhe Gawain – ne perfundimin se kur Roma te binte, Britanise do ti nevojitej nje lider per te plotesuar vakumin. Britanise i duhej nje mbret – dikush qe jo vetem do ta mbronte ate kunder kercenimit reale te pushtimit Sakson, por do ta udhehiqte ishullin drejt nje ere te re. Nen udhezimet e Merlin, nje ish armike, dhe bukuroshes dhe kurajozes Guinevere (KEIRA KNIGHTLEY) ne krahun e tij, Arthur duhet te gjeje forcen brenda vetes per te ndryshuar kursin e historise. Aventura dritheruese dhe madheshtia historike vijne se bashku ne nje veshtrim unik te origjines se nje prej legjendave me te medha te rrefyera ndonjehere.

Cila eshte zgjedhja juaj per sonte? Komentoni me poshte!