Programi i mbrëmjes | 26/12/2015

#IMAprimeTime // PROGRAMI I MBREMJES, e Shtune, 26/12/2015

Programet që ofrojnë televizionet kryesore shqiptare në mbrëmje.

rtsh

RTSH | Ora 20.45 Fest54 GjysmeFinalja e Dyte [Event Muzikor] Live Streaming

Festivali tradicional i muzikes se Radio Televizionit Publik Shqiptar, vjen sonte me naten e tij te dyte, nen drejtimin e Pandi Laco dhe Blerta Tafani drejtpredrejt nga Pallati i Kongreseve, Tirane.

top-channel

TOP CHANNEL | Ora 21:00 Ne 1 Jave [Emision politik]

Ne 1 Jave është një format origjinal i izraelianes Armoza Formats, në zhanrin reality-comedy ku përfshihen 8 personazhe të famshem të cilët sfidojnë njëri-tjetrin me një numër artistik që nuk i përket kompetencave të tyre por me bindjen se secili “mund ta bëj atë!” Konkurentët do të mund të zgjedhin numrin e tyre nëpërmjet garës së shpejtësisë në ngjitjen e shkallëve në studion televizive. Më pas, ata do të kenë një javë kohë për tu përgatitur deri në ditë e spektalit ku do të performojnë live numrin artistik që kanë zgjedhur. Publiku do të jetë ai që do të vendos fituesin nëpërmjet votimit.

tv-klan

TV KLAN | Ora 21:00 Fate te Kryqezuara [Serial Dramatik]

Historia rrëmbyese e dy grave të cilat vijnë nga dy botë të ndryshme, e që takohen 15 vite më parë në spital gjatë lindjes. Fati është ai që i kryqëzon rrugëtimet jetësore të Gylseren, një grua e vetme në kushte të vështira ekonomike dhe të Dilara, një grua e pasur nga një familje e famshme, e martuar me Xhihan

vplus

VIZION PLUS | Ora 21.00 Al Pazar  Live Streaming

Nje program satirik, nen drejtimin e Agron Llakaj. Shoqeria dhe auktaliteti shqiptar i nderthurur me humorin.

 

Cila eshte zgjedhja juaj per sonte? Komentoni me poshte!