PROTESTAT STUDENTORE | Top Channel hap studion e “Top Show” për debat me Kryeministrin

Protestat e studentëve duket se po marrin përmasa akoma edhe më të mëdha. Ditën e Martë, protestës tashmë 1 javore të studentëve pritet ti bashkohen studentë nga Universitetet e rretheve por edhe gjimnazistë.

Edhe pse Kryeministri Rama ka tentuar disa herë të bëj dialog me studentët, mesa duket ai ka qenë i pamundur deri më tani, pasi sipas tyre kërkesat e tyre janë kushte dhe të panegociueshme.

Ndërsa media tashmë është fokusuar e gjitha tek kauza e studentëve, Top Channel ka bërë një ftesë publike për çdo student i cili dëshiron të bëhet pjesë e debatit për protestat por  edhe Kryeministrin, në studion e “Top Show” ditën e Martën më 11 Dhjetor ora 22.00 në studiot qëndrore të TCH në Kashar.

Top Channel gjithashtu ka vendosur në dispozicion një formular për shprehje interesi i cili mund të gjendet në linkun e mëposhtëm./IMAlbania.com/

Alban Dudushi hap studion e “Top Show” për përballjen mes studentëve dhe kryeministrit