Reagon autorja Olsa Muhameti pas largimit dhe akuzave të Albanit në “Përputhen”

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Alban Dyrmishi, ish-konkurrenti i “Përputhen” është përjashtuar nga formati i përjavshëm. Shkak për këtë është bërë një intervistë. Lidhur me largimin e tij, ish-konkurrenti ka reaguar menjëherë në rrjetet sociale, duke hedhur akuza mbi autoren e “Përputhen”, Olsa Muhametin.

Sipas tij, intervista nuk ka qenë arsyeja e vërtetë e largimit. Albani ka deklaruar se shkak për vendimin është bërë mosdakortësia e tij me inskenimet e situatave dhe çifteve në format. Ai ka përdorur edhe terma ofenduese, si pjesë të reagimit të tij në rrjet.

Lexo edhe:

Top Channel përjashton nga ekrani Albanin e ”Përputhen”

Kontaktuar nga “News31.al“, Olsa Muhameti ka sqaruar si qendron e vërteta. “Albani ka thyer rregullat, ndaj edhe u përjashtua. Për sa kohë janë brenda programit, janë imazh i “Përputhen” dhe menaxhohen nga produksioni. Ai ka dhënë një intervistë pa marrë lejen e produksionit. Ka një kontratë që ia ndalon. Duhet të kishte kërkuar leje, produksioni e vlerëson nëse vlen si intervistë apo jo”, ka sqaruar Olsa ekskluzivisht për “News31”.

Autorja e “Përputhen” ka theksuar gjithashtu se Albani ka qenë në dijeni të mënyrës se si proçedohet, por thjesht ka preferuar ta anashkalojë.

Artikulli paraprakJa 10 filma që mund të shihni në Netflix këtë muaj!
Artikulli tjetërKëto janë 5 çiftet VIP që dolen hapur me lidhjet e reja