Rëndohet situata në Maqedoni, 9 viktima dhe 162 raste të reja me COVID-19

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Ministria e Shëndetësisë njofton se nga 778 testime që janë bërë dje, 162 persona kanë rezultuar pozitiv me COVID-19, shkruan Gazeta Express.

Rastet e reja janë nga: Shkup-92, Tetovë-35 Kumanovē-3, Dibër-5, Shtip-1, Strugë-3, Ohër-4, Gostivar-2, Strumicë-1, Kriva Pallankë-1, Resnje-1, Gjevgjeli-1, Shën Nikollë-1.

Fatkeqsisht nga ministria bëjnë të ditur se 9 persona kanë humbur jetën si pasojë e infektimit me COVID-19.

Gjithashtu, janë regjistruar edhe 5 persona të shëruar.

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!


Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook dedikuar informacioneve rreth TELEVIZIONIT duke klikuar këtu!


Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook dedikuar SERIALEVE TURKE duke klikuar këtu!