Sarah Jessica Parker konfirmon rikthim të ‘Sex and the City’

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Ishte viti 1998, kur seriali rreth 4 grave beqare që jetonin, punonin dhe lundronin në marrëdhënie të komplikuara në New York City na bëri për vete të gjithëve. Pas 6 sezonesh që Carrie Bradshaw, Charlotte York, Miranda Hobbes dhe Samantha Jones u bënë muza e shumë grave ndërsa kishin zili veshjet dhe miqësitë e tyre, na u desh tju themi lamtumirë. Fatmirësisht, patëm 2 filma vijues, por ka kaluar një kohë e gjatë që kur pamë yjet tanë të preferuar duke drekuar në Manhattan.

Tani, Sarah Jessica Parker, aktorja që luan rolin e Carrie Bradshaw, ka konfirmuar se “Sex and the City” do të rikthehet. Kjo nuk është një ëndërr. Është realitet.

Shfaqja reboot do të quhet “And Just Like That” dhe do të transmetohet ekskluzivisht në shërbimin streaming HBO Max. Edhe pse shfaqja është konfirmuar, nuk ka asnjë trailer zyrtar, vetëm disa skena nga New York që na lënë të dëshirojmë më shumë.

HBO ka porositur 10 episode të “And Just Like That” të cilat do të jenë të gjata 30 minuta. Shfaqja është vendosur të fillojë prodhimin diku këtë pranverë, kështu që do të jetë për pak kohë para se të shohim më në fund këto episode të reja.

Në një njoftim për shtyp, Sarah Aubrey, Shefe e Përmbajtjes Origjinale, HBO Max, tha, “Unë jam rritur me këto personazhe dhe mezi pres të shoh se si historia e tyre ka evoluar në këtë kapitull të ri, me ndershmërinë, tronditjen, humori dhe qyteti i dashur që i ka përcaktuar gjithmonë ato. ”

Ndërsa shfaqja e re do të sjellë në skenë personazhet origjinale, duket se do të mungojë njëra prej tyre. Ndërsa asgjë nuk është konfirmuar, thuhet se Kim Cattrall (Samantha) nuk shkon mirë me Parker dhe ka një marrëdhënie të tensionuar me shfaqjen. Do të jetë interesante të shohim se si shkrimtarët e shfaqjes do të shpjegojnë mungesën e Samantës.