Shqiptari në Itali mbyll në shtëpi bashkëshorten me 4 fëmijë për t’i vënë më pas zjarrin banesës

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje shqiptare në Itali. Një 47-vjeçar ka mbyllur brenda në shtëpi bashkëshorten 37-vjeçare dhe katër fëmijët, duke i vënë më pas zjarrin banesës.

Fatmirësisht, gruaja dhe fëmijët kanë arritur të shpëtojnë falë djalit të madh. Ky i fundit ka ndihmuar nënën dhe motrat e vëllezërit për të dalë nga shtëpia. Ndërsa, 47-vjeçari mësohet se ka përfunduar i djegur aksidentalisht. Fëmijët kanë qenë të moshës 5, 17, 19 dhe 20 vjeç.

Nëna e fëmijëve ka mbetur e asfiksuar, e si pasojë është shtruar në spital. Kanë qenë fqinjët që kanë njoftuar zjarrëfikësit dhe policinë. Ata kanë mbërritur në momentin kur 47-vjeçari është gjetur i pajetë. Ngjarja ka tronditur Civitella del Tronto, ku jetonte familja shqiptare.

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!


Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook dedikuar informacioneve rreth TELEVIZIONIT duke klikuar këtu!


Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook dedikuar SERIALEVE TURKE duke klikuar këtu!