Sky Movies ndryshon brand, bëhet Sky Cinema

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Që prej 8 Korrikut, Sky do të ribrandojë Sky Movies, kanalin e vet dedikuar filmave duke e riemëruar si Sky Cinema, i cili do të vijë me risi në prodhimet e veta kinematografike, veçanërisht në përmirësimin e cilësisë më të mirë të figurës dhe zërit.

Sky ka premtuar edhe një risi për këtë kanal të ri, i cili do të transmetoj për shikuesit, çdo ditë një filëm të ri premierë botërore, në HD, si edhe një bibliotek të pasur me filma të ndryshëm për shikuesit e çdo moshe në Video on Demand (VOD)
Kompania më e famshme e transmetimeve digjitale, ka premtuar gjithashtu se së shpejti do të sjelli risi për publikun edhe filmat ULTRA HD 4K e cila është cilësia më e mirë e imazhit e arritur deri tani.
Copyright IMAlbania.com Ndalohet kopjimi pa autorizim!

Artikulli paraprakHalit Ergenç vjen së shpejti me “Tradhëtari”
Artikulli tjetërNdiqni “Fate të Kryqëzuara”? Ky lajm do t’ju gëzojë