Sokol Balla njofton largimin e tij zyrtar nga Top Channel

Gazetari dhe moderatori i njohur i Top Story, Sokol Balla ka njoftuar sot largimin e tij nga televizioni kombëtar Top Channel.

Nëpërmjet një statusi në Twitter, Balla ka lajmëruar dorëheqjen e tij duke uruar njëkohësisht edhe ndjekësit në rrjetin social.

Balla prej disa kohësh ishte gjithashtu drejtor i informacionit të Top Channel, ku para pak javësh ai u hoq nga posti në fjalë duke u zëvendësuar nga Endri Xhafo i cili mendohet gjtihashtu se do të zëri vendin e moderatorit edhe në formatin e njohur të debatit “Top Story”.

Ndërkaq, ditët e fundit qarkullon në formën e thashethemit edhe vendi ku gazetari i njohur Sokol Balla do të drejtohet. Mendohet se në negociata e sipër janë edhe dy alternativat e tjera televizive, Vizion Plus dhe RTSH për mbajtjen e postit të drejtorit të departamentit të informacionit gjë kjo e cila pritet të anoncohet në ditët në vazhdim./IMA/

REKLAMA
loading...

KOMENTO

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.