Sonte ndeshja e parë e Euro 2016, drejtpërdrejtë në Top Channel

Pas shumë pritjesh, më në fund countdown-i mbaroi duke finalizuar kështu startimin e Euro2016, eventi që si rrallë herë është pritur me padurim për shqiptarët, pasi kombëtarja jonë do të jetë pjesë e këtij eventi për herë të parë në historinë e saj.

Ashtu siç ju kemi informuar, të drejtat ekskluzive për transmetimin e këtij kampionati i ka marrë, Top Channel dhe SuperSport të cilët do të mbulojnë prej afro 1 muaj të gjithë ndeshjet hap pas hapi.

Duke filluar që nga ora 20:00 mbrëmjen e sotme me startimin “Le Rendes Vous” emisionin kushtuar Euro2016, TCH do të transmetoj Ceremoninë e Hapjes së Kampionatit, e duke vazhduar më pas me ndeshjen e parë të tij, Francë – Rumani.

Pritet që audienca këto javë në Top Channel të jetë maksimale sidomos në ndeshjet e kombëtares shqiptare.

 

Copyright IMAlbania.com

REKLAMA
loading...

KOMENTO

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.