Sot në “Bidai” – 11/03/2016

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

-Anmol dhe Ragni vendosin te merren me ceshtjen e Sakshit dhe Tarunit. Ata shkojne te gjejne prova perpara dasmes.
-Vasundra merr vesh nga Kushi se Anmoli dhe Ragni kane ikur me nxitim diku. Ajo merr ne telefon Koshalian dhe i thote te ndryshoje oren e dasmes 6 ore para. Vasu thote se nuk do i lejoje Anmolin dhe Ragnin te prishin dasmen dhe eshte me mire qe ata mos marrin pjese fare.
-Sakshi behet gati per dasem. Ajo i merr leje Koshalias te telefonoje nje shoqe dhe telefonon Tarunin. Sakshi i thote se ora e dasmes eshte ndryshuar. Sakshi merr canten me bizhuterite dhe ja mbath.
-Anmol dhe Ragni marrin vesh se Taruni ka ikur nga shtepia ku jetonte. Ragni merr ne telefon Koshalian dhe i thote ti kaloje Sakshin. Koshalia nuk po e gjen Sakshin. Ragni i thote te shikoje nese i ka cantat aty. Koshalia i thote se nuk ka asgje. Ragni thote se Sakshi ja ka mbathur. Koshalia shokohet.
-Sakshi takohet me Tarunin dhe i jep te gjitha bizhuterite. Taruni i thote Sakshit ta prese aty dhe iken.
-Anmol dhe Ragni shkojne ne polici. Anmol dhe policet kerkojne per Tarunin dhe marrin informacion qe bicikleta e tij eshte gjetur ne aeroport. Taruni i jep pjesen e tij shokut dhe shoku e pyet nese do e marr Sakshin me vete pasi ajo eshte shtatzene, Taruni i thote: vertet mendon se do e marr ate budallaqe me vete? Anmoli vjen me policine. Taruni arrestohet.
-Vasu dhe familjaret e tjere (krushqit) shkojne ne shtepine e Prakashit. Vasundra merr vesh nga Malti qe Sakshi ja ka mbathur.
-Shoku i Tarunit merr Sakshin ne telefon dhe i thote se Taruni u arrestua. Sakshi qan ne mes te rruges dhe mendon per femijen, ajo thote se fajin per gjithe kete e ka Ragni. Ajo takohet me Prakashin ne rruge. Ajo perqafon Prakashin dhe i thote se do qe ai ti beje ritualet per martesen e saj.
-Sakshi kthehet.
VASU: Ku ishe? Kjo tregon qe Ragni kishte te drejte. Ti je mashtruese. Si guxon ti te na besh kete? Mu pergjigj?
PRAKASHI: Kur ti japesh leje te flase atehere do flasi. Ajo u perpoq te vriste veten. Tregoji te verteten bije.
SAKSHI: Shkova te takoja Tarunin, ai po me mashtronte, i shkruajta disa letra dhe nese nuk ja jepja atij parate dhe bizhuterite ai do ja conte letrat medias. Shkova ti merrja letrat.
VASU: Si te besoj une ty tani?
PRAKASHI: Ajo erdhi, kjo eshte prova.
SAKSHI: Kjo eshte e verteta, nese nuk me beson telefono policine perndryshe me fal dhe me prano si nusen tende.
PRAKASHI: Znj. Vasu degjoje zemren dhe vendos