Sulejmani i Madherishem: Jeni gati per te zbuluar sekretet e skenave te serialit hit?

Seriali televiziv dramatik-historik turk Sulejmani i Madherishem (Muhteşem Yüzyıl), edhe pak jave mbyll sezonin e katert dhe te fundit ne kanalin televiziv Star Tv ne Turqi.

Rrjeti televiziv Star Tv i ka dedikuar nje speciale serialit me prapaskenat ku jane permbledhur disa nga momentet me te bukura gjate xhirimeve dhe punes. Nje permbledhje ku do te shihen gafat apo momentet me gazmore te aktoreve kryesor gjate xhirimeve. Ne kete episod special publiku turk do te shohe efektet speciale qe jane perdorur per te sjelle ambientin e atyre viteve, si dhe punen per realizimin e kostumeve perfekte.

Ky episod special do te transmetohet keto dite ne Turqi, para premieres se episodit final te sezonit te fundit

Ne linkun e meposhtem keni mundesi te shihni trailer-in e speciales:

http://www.startv.com.tr/dizi/muhtesemyuzyil/video-galeri/sayfa/1/gizli-dunyanin-sirlarini-kesfetmeye-hazir-mis

Ne videon promocionale shohim disa fragmente te xhirimeve tejet cilesore nga kompania filmike Tims Production.

Sulejmani i Madherishem trasmetohet ne vendin tone nga Albanian Screen duke u renditur si nje nga serialet turke me te ndjekur ne Shqiperi me te dhena audience te kenaqshme. Kujtojme se ky serial televiziv ka arritur te thyej rekorde shikueshmerie ne Turqi dhe shume shtete te botes.