Summertime Tring! Zbuloni programet qe ka rezervuar platforma per sezonin veror

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Vera shperthen ne ritme e emocione nepermjet programacionit te vecante qe fillon nga data 15 korrik e zgjat gjate gjithe veres.

Cikle javore, rubrika dhe shume tituj per here te pare do t’ju shoqerojne gjate diteve ne qytetin e boshatisur prej pushimeve dhe fundjavave te gjata jashte qytetit.

Te gjithe kanalet ne nje stafete programesh me tematike argetuese, te lehte dhe te fresket per te gjitha shijet dhe moshat.

Living zbarkon ne bregdet me nje cikel xhiruar buze detit me titull Shije deti. Living ju ndjek neper udhetimet tuaja duke vizituar qytete, kopshte e monumente te spikatura ne ciklin Living Udhetime cdo pasdite ne oren 17:00. Nje reality me fame boterore i mahnitshem per nga idete dhe buxheti eshte ai me titull Dekorues milioner cdo te shtune ora 21:00. Ne Living eshte dikush qe do qendroje ne shtepi per pushime. Kush mund te ishin tjeter pervec amvisave. 2 zonja ne kuzhine jane cdo te hene ne oren 10:00 aty per t’u siguruar qe te rimarim kalorite e harxhuara ne diell. Pergjate gjithe dites si gjithmone programet e vecanta per stilin disignin dhe gjithcka qe ka te beje me stilin e jetes qe na ben unik dhe te rendesishem per kedo qe na rrethon. Nje takim origjinal me produksionet e LIVING eshte ai i ores 19:00 cdo dite me produksionet me te mira te kanalit bazuar ne pune dore, arredim, apo pasione me programet Cte sheh syri ta ben dora, Stili im, Ne gjurmet e Peshkut dhe Delikatese.

 

Smile ju sjell nje “koli” me seriale per     ta shijuar cdo dite nga ora 18:00. E hene-     I martuar me femije E marte – Mbreti i Queens E merkure –     Friends E enjte –Princi I Bel Air E premte – Rockfeller 30. Por kesaj rradhe kenaqsia do te dyfishohet pasi per secilin eshte rezervuar nje dopio takim me personazhet kaq gazmor te ketyre telekomedive.

E gjithe dita e SMILE do te kete gjurmen e humorit me te mire shqiptar. Ne mesdite ora 14:00 ju ben shoqeri Al Pazar me te gjitha serie e sezonit me te fundit ndersa mbremja ora 21:30 eshte nje bilete per te ri-vizituar Apartamentin 2xl, per te mos humbur asnje nga serite e sezonit     te fundit dhe “mysafiret” special te ketij viti.

Nuk mungojne ikonat e komedise klasike dhe asaj mesdhetare. Cdo mbremje ne 19:30 te famshmit filma me metrazh te shkurtet te Charli Chaplin dhe Olio me Stanlio sic nuk i keni pare asnjehere me pare ne versionet e tyre me ngjyra. Dhe rubrika jone e preferuar per te mbledhur te gjithe para ekranit eshte Netet e komedive mesdhetare. Te gjithe emrat e paharruar te cdo kohe nga vendet plot diell e det ne nje parakalim nostalgjie te parezitueshem nga Bud Spencer te Celentano, nga Fantozzi te xhandari Krysho.

 

Femijet dhe te rinjte mund te argetohen me te gjithe programet e Tring por ne ju rekomandojme nje cikel menduar vecanrisht per ta     ne TIPTV. SurfCinema ne TIPTV sjell nje koleksion filmash shume argetues midis te cileve permendim: Ratatuje, Hortoni degjon dicka apo Rrefimet e Spajderuikut.

Vera eshte plot “yje” qe bien mbi ekranet e kanaleve te kategorise Kinema dhe Seriale.

Kinemaja verore e Tring Super hapet cdo mbremje ne nje orar me te zgjatur nga ora 23:00 me filma premiere edhe ne orarin e pazakonte te ores 01:00. Nder filmat e planifikuar ne Tring Super permendim dramen Sponsori, komedite Te befte mire zoti president, Mesuesja e anglishtes, dhe trillerat Rekursi final dhe Identitete te fshehura.

Tring Max ju sjell shkelqimin e yjeve te kinemase eksploduese aksion. Cdo fundjave Max popullohet nga yje si: Bruce Willis, Jeason Statham, Tom Cruise, Nichiolas Cage dhe te paoksidueshmit me efektin me anabolik Zhvarceneger – Stallone.

Tring Life na ben te shohim anen tjeter te veres duke na mare ne nje udhetim ne epoken e mbreterive dhe prinicipatave ne skena mbushur plot bukuri klasike dhe shoqeri mondane me filma si: Panairi I Kotesive, Borxha: Dinastia, Ne Mbreterine E Krimit.

Kanali yne Jolly HD vishet gjate veres me kostumin me shumengjyresh qe si xhepa ka dy rubrika shume te spikatura. Superheronjte si X-Men, Hellboy, Spiderman apo Green Lantern fluturojne cdo te Hene ne 22:00 mbi ekranin e Jolly HD.

Ne mesjave karakteri i forte i Jolly do te zbutet nga shkelqimi dhe harmonia qe sjell rubrika Yje dhe Tinguj me filma si: Diva Per Nje Star, Hapat Ndryshojne Boten, Muzika Ne Anen Tende dhe Beat The World-Ritem Urban

Tring Comedy eshte gjithmone shtepia e komedive me te mira te cdo kohe por kete here kemi shenjestruar komedi te vendosura ne festime te jetes sic jane dasmat dhe pushimet. Dy jane rubrikat dhe dopio javore jane takimet. Keshtu ne stafete, njera pas tjetres cdo te merkure dhe dhe te premte ora 22:00 jane rubrikat Nuse dhe Dasma me filmat: Martesa E Vellait Tim, Kunata Dhe Rivale, Muaj Mjalti, Muaj Ferri etj dhe ne 00:00 rubrika Pushime te cmendura me filmat: Pushime Ne Paris, Pushimet E Mia Greke, Vere Amerikane Etj.

Tring Fantasy provon te na coje atje ku koha arrin nje fund dhe eshte pikerish atehere kur ndodh nje Apokalips. Ne Fantasy kjo ndodh cdo te merkure nga ora 22:00 me filma si: Dite Te Numeruara, Ne Zemer Te Tokes, Armagedon apo Dita E Gjykimit.

3PLUS kanali i serialeve ofruar nga Tring sjell oferten e serialeve fokusuar drama turke Dashuri dhe Ndeshkim ora 18:30 dhe ne fundjave Kradai ora 21:00. 3 jane edhe serialet e mbremjes Arratia e madhe, Misteri Ne Ishullin Harper dhe Mbretereshat.

Ashtu sic gjithmone ne valixhe te rregulluar mire ka vend per cdo gje edhe ne programacionin tone veror ka vend edhe per Dokumentaret.

Tring History propozon cdo te hene ne 22:00 ciklin Perplasja e luftetareve dhe cdo te shtune ciklin e mistereve me titull Sekrete te Deshifruara.

Ting Word ju njeh me nga afer me Armet e se ardhmes ne ciklin e cdo te marte ora 22:00 dhe te enjte zbret ne zemer te shkences dhe te tokes me sezonin e dyte te ciklit Si eshte krijuar Toka

Tring Planet ju con ne vendin e madh dhe me te eger te botes. Te gjithe ne enderrojme qe nga femijeria se pushimet me aventure dhe nxehta jane ato qe behen ne Afrike. Ju ftojme ta vizitoni nepermjet ketij cikli cdo te premte 22:00. Ne vere nuk mund te mungoje edhe simboli i cudive natyrore nje krijim kaq i vecante si Ishulli. Tring Planet ka zgjedhur t’ju rrefeje per bukurine e nje ishulli ne Paqesor. Sepse ai eshte i pakrahasueshem me asgje Ishujt Galapagos.

 

Ky ishte udhetimi yne i shpejte ne programacionin qe do ju shoqeroj gjate veres. Shume gjera te tjera mund te zbuloni duke ndjekur cdo dite programet tona. E ndersa ne ju ftojme te kalojme bashke netet te bukura pushimesh jemi duke punuar per te hapur ne Shtator nje tjeter sezon surprizash dhe te rejash qe do ju argetojne edhe me shume.

Pushime te mbara !