Teen Choice Awards 2014, nomination: The Vampire Diaries dhe Pretty Little Liars më të kandiduarit

Janë bërë publike pjesa e pare e kandidaturave për çmimet Teen Choice Awards 2014. Në kategoritë televisive serialet tv më të preferuara nga të rinjtëThe Vampire Diaries dhe Pretty Little Liars, kanë marrë përkatësisht nga pesë kandidatura për kokëTVD është kandiduar si shfaqja më e mirë Sci-Fi, aktori më i mirë (Ian Somerhalder dhe Paul Wesley) dhe aktorja më e mirë (Nina Dobrev dhe Katerina Graham). PLL është kandiduar si seriali më i mirë dramatik, aktorja më e mirë (Lucy Hale dhe Troian Bellisario) dhe aktori më i mirë (Ian Harding dhe Keegan Allen).

Kanë marrë tre kandidatura The Fosters (drama më e mirë, Maia Mitchell dhe Jake T. AUstin), Twisted (drama më e mirë, Avan Jogia dhe Maddie Hasson), Once Upon a Time (Fantasy/Sci-Fi më i mirë, Josh Dallas dhe Ginnifer Goodwin), Glee (Comedy më e mirë, Chord Overstreet dhe Lea Michele), The Big Bang Theory (comedy më e mirë, Jim Parsons dhe Kaley Cuoco) dhe Austin & Ally (comedy më e mirë, Ross Lynch dhe Laura Marano).

Të rinjtë nga mosha 13 deri i 19 vjeç mund të votojnë të preferuarit e tyre një herë në ditë në website-in teenchoiceawards.com. Fituesit do të shpallen gjatë ceremonisë së ndarjes së çmimeve të dielën e 10 gushtit.

Choice TV Show: Drama
“Hart of Dixie”
“Pretty Little Liars”
“Switched at Birth”
“The Fosters”
“Twisted”

Choice TV Actor: Drama
Keegan Allen, “Pretty Little Liars”
Jake T. Austin, “The Fosters”
Lucas Grabeel, “Switched at Birth”
Ian Harding, “Pretty Little Liars”
Avan Jogia, “Twisted”

Choice TV Actress: Drama
Troian Bellisario, “Pretty Little Liars”
Rachel Bilson, “Hart of Dixie”
Lucy Hale, “Pretty Little Liars”
Maddie Hasson, “Twisted”
Maia Mitchell, “The Fosters”

Choice TV Show: Fantasy/Sci-Fi
“Arrow”
“Once Upon a Time”
“Sleepy Hollow”
“Teen Wolf”
“The Vampire Diaries”

Choice TV Actor: Sci-Fi/Fantasy
Josh Dallas, “Once Upon a Time”
Joseph Morgan, “The Originals”
Tyler Posey, “Teen Wolf”
Ian Somerhalder, “The Vampire Diaries”
Paul Wesley, “The Vampire Diaries”

Choice TV Actress: Sci-Fi/Fantasy
Nina Dobrev, “The Vampire Diaries”
Ginnifer Goodwin, “Once Upon a Time”
Katerina Graham, “The Vampire Diaries”
Claire Holt, “The Originals”
Kristin Kreuk, “Beauty and the Beast”

Choice TV Show: Comedy
“Austin & Ally”
“Glee”
“New Girl”
“Sam & Cat”
“The Big Bang Theory”

Choice TV Actor: Comedy
Ashton Kutcher, “Two and a Half Men”
Ross Lynch, “Austin & Ally”
Chord Overstreet, “Glee”
Jim Parsons, “The Big Bang Theory”
Andy Samberg, “Brooklyn Nine-Nine”

Choice TV Actress: Comedy
Kaley Cuoco, “The Big Bang Theory”
Mindy Kaling, “The Mindy Project”
Laura Marano, “Austin & Ally”
Lea Michele, “Glee”
Debby Ryan, “Jessie”

Choice TV: Animated Show
“Adventure Time”
“Family Guy”
“Gravity Falls”
“Regular Show”
“The Simpsons”

Choice TV: Reality Competition Show
“American Idol”
“MasterChef Junior”
“Survivor”
“The Amazing Race”
“The Voice”

Choice TV: Reality Show
“Cosmos: A Spacetime Odyssey”
“Dance Moms”
“Keeping Up with the Kardashians”
“Real Husbands of Hollywood”
“Total Divas”