“Ti Mund të më quash Xhon” film-seriali më i ri, së shpejti në RTSH

Bashkohuni me grupin tonë zyrtar në Facebook duke klikuar këtu!

Radio Televizioni Shqiptar së shpejti në rrjetin e tij do të sjelli për shikuesit prodhimin më të ri kinematografik në bashkëpunim me Papadhimitri Productions i titulluar “Ti Mund të më quash Xhon”.

Nën regjinë e Dionis dhe Klajd Papadhimitrit dhe skenar të Ermira Gjatës, Brikena Kollçinakut dhe Irvin Muçaj, “Ti Mund të më quash Xhon”, sjell historinë e dashurisë të një vajze nga një familje e pasur dhe një djali të ardhur në Tiranë nga zonat periferike.

Kasti i Aktorëve: Arbies Konomi, Nevina Shtylla, Genti Kame, Ermira Gjata, Gezim Rudi, Arben Derhemi, Indrit Cobani, Eva Murati, Rovena Dilo etj.

Filmi do të vijë në formën e një seriali në rrjetin e RadioTelevizionit Shqiptar, i ndarë në disa në rreth 5 episode, ndërkohë prej 30 Marsit ai do të ndiqet nga të gjithë në kinematë e kryeqytetit./imalbania.com/

 

 

Artikulli paraprakStarton në TV Klan “Hakmarrje”, seriali remake i “Revenge”
Artikulli tjetërKëto fakte nuk i dinit për J.K. Rowling, krijuesen e Harry Potter!