Top Story/ “Historia e Lazaratit”, sonte në Top Channel

“Historia e Lazaratit”, sjell sonte në Top Channel rrëfime ekskluzive sesi kultivohej kanabisi dhe kush ishin bosët e vërtetë të drogës.

Lazarati, një fshat i përmendur dhe i njohur gjerësisht përmes mediave ndërkombëtare, sot s’ka lidhje me të kaluarën e tij.

Dokumentari do të fokusohet edhe tek vrasja e efektivit Ibrahim Basha si dhe zbërthimi i një gjyqi të montuar për dënimin e 11 të rinjve.

Top Story përmes dëshmive dhe xhirimeve në terren do të pasqyrojë gjendjen e mjerueshme që ka kapluar këtë fshat, i cili dikur mbahej si më i forti për shkak të trafikut të kanabisit.

Top Channel