U larguan nga ‘Portokalli’: Tension mes regjisorit Altin Basha dhe dy aktorëve Bes Kallaku dhe Erion Isai

Disa kohë më parë në mediat online qarkulloi lajmi se dy aktorët e spektaklit
‘Portokalli’, Besart Kallaku dhe Erion Isai do të largohen nga programi i famshëm i
humorit.


Kallaku rrëfeu në një intervistë për emisionin ‘Thumb’ se pritet të nisë një projekt të ri në Holllywood, ndërsa Isai mësohet se do t’i përkushtohet politikës. Mirëpo largimi i tyre nga ‘Portokalli’ duket se nuk ka kaluar pa zhurmë pasi siç shkruan ‘Blitz.al’, të dy aktorët kanë prishur marrëdhëniet me regjisorin e spektaklit, Altin Basha.


Burime për portalin kanë thënë se tensioni mes palëve është ndier veçanërisht në dasmën e aktorit Irgen Çela gjatë së dielës, ku ishte ftuar edhe stafi i ‘Portokalli’.

Thuhet se Basha i ka injoruar aktorët gjatë gjithë mbrëmjes e madje në momentin
që Besart Kallaku ka kënduar në dasmë, regjisori ka nxituar të ulej në karrige.

REKLAMA
loading...

KOMENTO

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.